+370 45 581111 +370 698 73030 [email protected]
Galbūt dėl tokios ligos kaip sloga ir nevertėtų per daug krimstis, jeigu peršalus nosis pašlapiavo vieną ar keletą dienų. Tačiau ilgai užsitęsęs ar dažnai pasikartojantis slogavimas, apsunkinantis kvėpavimą pro nosį, dažnai yra daug rimtesnis dalykas negu paprasta ūmi sloga. Tačiau daug žmonių, metų metus vargdami dėl nosies užgulimų, slogavimų, dažnų galvos skausmų, bendros sveikatos pablogėjimo, neskuba kreiptis į gydytojus, o gydosi patys. Gydymui naudoja ivairius gleivinę sutraukiančius vaistus, kurie po metų kitų neretai sukelia pastebimus neigiamus nosies vidaus pokyčius, tarp jų – ir alergines reakcijas.
Kas dažniausiai sukelia chronines slogas? Vaikams viena dažniausių priežasčių gali būti adenoidų hipertrofija. Hipertrofavę adenoidai susiaurina arba visai blokuoja kelią orui nosiaryklėje. Dėl to vaikai kvėpuoja prasižioję, miegodami dažnai knarkia. Adenoiduose dažnai apsigyvena chroninė infekcija, kuri dažnai suaktyvėdama sukelia uždegimus nosiaryklėje, o šie neretai paliečia ir ausis. Tokie vaikai dažniau kenčia dėl pagreitėjusio nuovargio, galvos skausmų, mieguistumo.
Gan paprasta chirurginė operacija, atliekama narkozėje, nepalieka vaikams slogesnių prisiminimų ir išgelbsti nuo varginančių negalavimų bei bendros sveikatos pakenkimų.
Suaugusių pacientų slogos dažniausiai būna dėl iškrypusios nosies pertvaros. Šis defektas gali būti įgimtas arba igytas nosies traumų metu. Ir šiuo atveju palyginus nesudėtinga chirurginė operacija išvaduoja iš chroninės slogos ar net veido daubų pasikartojančių uždegimų, kurie, beje, neretai sukelia didesnius sveikatos sutrikimus.
Nereikėtų galvoti, kad „sloga – liga nebloga“ ir dėl jos lyg ir nepridera kreiptis į gydytojus. Slogą gydyti būtina, jei nenorite gyventi su chronine infekcija, kuri anksčiau ar vėliau jus privers kreiptis pagalbos.