Darbo laikas I-V: 8:00-19:00 (VI - darbas kintančiu grafiku) | Sporto salė: 8:00-20:00, VI-9:00-13:00
Bendradarbiaudami su viena moderniausių ir pažangiausių laboratorijų Lietuvoje - Medicina Practica - klinikoje kiekvieną darbo dieną 8-11 val. imame mėginius klinikiniams ir mikrobiologiniams tyrimams (mėginius, kurių neįtakoja maistas, galime paimti iki 16 val.). Kraujo mėginiai imami iš venos. Tyrimus atliekame nesant gydytojo siuntimo arba su gydytojo rekomendacijomis. Tyrimų atsakymus laboratorija jums atsiunčia elektroniniu paštu arba, jūsų pageidavimu, rezultatus pateikiame atvykus į kliniką. Jeigu nesate tikri, kokius kraujo rodiklius norėtumėte išsitirti, rekomenduojame pasirinkti vieną iš medicinos specialistų sukurtų ištyrimo programų:
Endoskopija yra medicininė procedūra, kurios metu specialia įranga atliekami tyrimai ar intervencinės procedūros vidaus organuose. Mūsų klinikoje naujausia ir tiksliausia įranga teikiamos šios paslaugos:
Kolonoskopija - apatinės virškinimo trakto dalies – storosios žarnos ir dalies plonosios žarnos ištyrimas videoendoskopu. Tyrimo metu, naudojant specialią mėlynos šviesos sistemą (virtualią chromendoskopiją), lengviau pamatomi gleivinės struktūros pakitimai, galima tiksliau paimti gleivinės gabaliukus iš labiausiai įtartinos vietos histologiniam tyrimui. Radus polipą, jau preliminariai galima spręsti apie jo piktybiškumą, net, jei pakitimai yra kelių milimetrų dydžio, ir jį pašalinus išvengti didesnių operacijų. Klinikoje, taip pat, pradėta naudoti nauja technologija, labai pagerinanti pacientų savijautą po tyrimo. Vietoje kambario oro žarnų išpūtimui naudojamos CO2 dujos. Jos 160 kartų greičiau rezorbuojasi iš žarnų spindžio nei deguonis (vienos pagrindinių oro dujų) bei pagerina kraujotaką žarnyne. Dėl to, po žarnyno tyrimo pacientas nejaučia pilvo pūtimo, spazmų, nereikia vaistų nuo skausmo, trumpiau būna klinikoje. Tyrimas atliekamas su sedacija/narkoze. Sedacija - tai medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas bei raminimas, siekiant pacientui sukelti komfortą ir ramybės pojūtį. Sedacijos metu gydytojas anesteziologas medikamentus leidžia į veną kol pacientas pasiekia visiško atsipalaidavimo būseną. Nors pacientas yra nemiegantis arba miegas yra toks, kuris primena pokaičio užsnūdimą, tačiau jis nejaučia jokios baimės ir nesirūpina kas vyksta aplinkui. Slopinimo lygis – nuo negilios sedacijos iki narkozės – parenkamas pagal paciento būklę bei numatomos procedūros apimtį. Tyrimui reikalingas specialus pasiruošimas, todėl užsiregistravus tyrimui jums duosime gydytojo telefono numerį. Gydytojas atsakys į visus jums rūpimus klausimus apie tyrimą bei pasiruošimo procedūrą (parinks reikiamą preparatą ir paaiškins jo vartojimo schemą). Po sedacijos jausitės gerai, tačiau vairuoti negalėsite, todėl prašome suplanuoti kelionę namo (jūsų pageidavimu, galėsime iškviesti taksi). Tyrimą atlieka gydytojas endoskopuotojas-chirurgas RIMAS KESMINAS. Kainos
Gastroskopija - stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos tyrimas videoendoskopu. Klinikoje prieš gastroskopiją išgeriami vaistai panaikina seilių putas skrandyje, leisdami atidžiai ir kokybiškai apžiūrėti stemplės, skrandžio, dvylikapirštės gleivinę, naudojant specialią mėlynos šviesos sistemą (virtualią chromendoskopiją), kurios pagalba matoma gleivinės struktūra bei jos smulkūs pakitimai, nepastebimi normaliame (baltos šviesos) apšvietime. Tyrimo metu gydytojas endoskopuotojas gali atlikti biopsiją (medžiagos paėmimo citopatologiniam ištyrimui). Jūsų pageidavimu tyrimas atliekamas su sedacija/narkoze (slopinimo lygis – nuo negilios sedacijos iki narkozės – parenkamas pagal paciento būklę bei numatomos procedūros apimtį). Tyrimą atlieka gydytojas endoskopuotojas-chirurgas RIMAS KESMINAS. SVARBU - prieš gastroskopijos tyrimą su sedacija prašome 6 valandas nevalgyti ir 4 valandas negerti; prieš tyrimą be sedacijos prašome 5 valandas nevalgyti ir 2 valandas negerti. Po sedacijos jausitės gerai, tačiau vairuoti negalėsite, todėl prašome suplanuoti kelionę namo (jūsų pageidavimu, galėsime iškviesti taksi). Kainos
Echoskopija – tai vidaus organų ir struktūrų tyrimas, naudojant ultragarso bangas. Tai neinvazinis, neskausmingas ir nekenksmingas (nėra jonizuojamosios spinduliuotės) daugiaprofilinės diagnostikos tyrimas. Jam atlikti naudojamas echoskopas – aparatas, susidedantis iš daviklio ir ekrano. Davikliu braukant per odą, paciento kūnas atspindi ultragarso bangas, kurios paverčiamos elektros impulsais, suformuojančiais vaizdą ekrane. Tokiu būdu gydytojas gali stebėti žmogaus vidaus organus nepažeisdamas kūno.
Mūsų klinikoje echoskopijos tyrimai atliekami naujos kartos ultragarsine diagnostine sistema Mindray DC-80, kuri padeda užtikrinti ypač aukštos kokybės tyrimus.
Klinikoje gydytojai atlieka šiuos echoskopijos tyrimus:
Pilvo organų echoskopiją, kurios metu ištiriamos kepenys, tulžies pūslė, kasa, blužnis. Tyrimas rekomenduojamas esant pilvo skausmui ar pūtimui, sutrikusiai kepenų funkcijai, padidėjus kuriam nors organui, sergant inkstų ar tulžies pūslės akmenlige, hepatitu, kepenų vėžiu, kepenų ciroze, kasos uždegimu (pankreatitu), kasos vėžiu ir kt. ligomis. PASIRUOŠIMAS - nevalgyti ir negerti 4 val. prieš tyrimą. Tyrimo išvakarėse rekomenduojama nevalgyti pilvo pūtimą skatinančių maisto produktų (juodos duonos, obuolių, kriaušių ir pan.) (atlieka gydytojas echoskopuotojas-radiologas TOMAS BAGAVIČIUS ir gydytojas echoskopuotojas REGIMANTAS FILIMANAVIČIUS)
Skydliaukės echoskopiją, kurios metu įvertinami skydliaukės morfologiniai pakitimai (mazgeliai, cistos, grūdėtumas), esant sutrikusiai funkcijai: hipotirozei ar hipertirozei (atlieka gydytojai echoskopuotojai T. BAGAVIČIUS ir R. FILIMANAVIČIUS, gydytoja endokrinologė JURGITA KISIELIENĖ)
Poodinių darinių echoskopiją diagnozės patikslinimui (atlieka gydytojai T. BAGAVIČIUS ir R. FILIMANAVIČIUS)
Naujagimių ir kūdikių klubų echoskopija - ultragarsinio tyrimo metu nuo pirmųjų gyvenimo parų iki 6-8 mėn. gerai matosi klubų sąnarių kremzlinės struktūros ir jų pakitimai, todėl naujagimiams klubų sąnarių nereikia tirti rentgenu. Svarbu laiku nustatyti klubo sąnario displaziją ir kuo anksčiau pradėti gydymą. Tyrimą atlieka gydytojas R. FILIMANAVIČIUS. Naujagimių ir kūdikių galvos ultragarsinis tyrimas (neurosonografija) - šio tyrimo metu vertinamas smegenų audinys, skilvelių dydis, vidurio linijos struktūros bei tarpai tarp galvos pusrutulių ir juos gaubiančios kaukolės. Šis ultragarsinis tyrimas leidžia nustatyti įgimtas galvos smegenų anomalijas, darinius, išorinės ir/ar vidinės vandenės požymius). Tyrimą atlieka gydytojas echoskopuotojas R. FILIMANAVIČIUS.Krūtų echoskopiją, kurios metu nustatomi latakų išsiplėtimai, cistos, augliai (atlieka gydytojai T. BAGAVIČIUS ir R. FILIMANAVIČIUS)
Inkstų echoskopiją, kuri suteikia naudingos informacijos apie inkstų audinį ir jo darinius, padeda išsiaiškinti inkstų skausmo priežastis. Šio tyrimo pagalba galima ištirti jų cistas ir kietus darinius: vėžį, akmenis (atlieka gydytojai T. BAGAVIČIUS ir R. FILIMANAVIČIUS, gydytojas urologas ALGIMANTAS UKSAS)
Prostatos echoskopiją, kuri leidžia patvirtinti ar atmesti tokias diagnozes, kaip gerybinė prostatos hiperplazija, prostatitas, prostatos padidėjimas (atlieka gydytojai echoskopuotojai T. BAGAVIČIUS ir R. FILIMANAVIČIUS, gydytojas urologas A. UKSAS)
Šlapimo pūslės echoskopiją, kurios metu įvertinama šlapimo pūslės sienelė bei šlapimo pūslės turinys. Vertinama ar nėra šlapimo pūslės divertikulų, šlapimtakio angos pakitimų (ureterocelė, konkrementai įstrigę šlapimtakio angoje), navikų. Taip pat galima stebėti šlapimo pūslės konkrementus, kraujo ar drumzlių nuosėdas, išmatuoti liekamąjį šlapimą (atlieka gydytojai T. BAGAVIČIUS ir R. FILIMANAVIČIUS, gydytojas urologas A. UKSAS)
Raumenų ir sąnarių echoskopiją, kuri padeda diagnozuoti sausgyslių, raumenų plyšimus, minkštųjų audinių gerybinius ar piktybinius auglius, kraujavimą į raumenis ar sąnarius, ankstyvus sąnarių pokyčius dėl artrito (atlieka gydytojas T. BAGAVIČIUS)
Širdies echoskopiją - tai labiausiai paplitęs, visiškai neskausmingas, nekenksmingas, neinvazinis širdies vaizdinis tyrimas, leidžiantis įvertinti širdies būklę (atlieka gydytojai kardiologai med. m. dr. doc. GEDIMINAS RAČKAUSKASirmed. m. dr. ROKAS ŠERPYTIS)
Kojų kraujagyslių echoskopiją - tai svarbiausias ištyrimo metodas, leidžiantis įvertinti kojų kraujagyslių būklę bei laiku diagnozuoti varikozę ir kitas kraujagyslių ligas (atlieka gydytojas angiochirurgas VAIDOTAS ZABULIS)
Magistralinių kaklo kraujagyslių echoskopiją duplex režimu, kurios metu įvertinamas arterijos skerspjūvio plotas, stebima aterosklerotinės plokštelės būklė, įvertinamas kraujotakos intensyvumas ir stebimi embolizacijos požymiai (atlieka gydytojas angiochirurgas med. m. dr. VAIDOTAS ZABULIS)
Ginekologinę echoskopiją – mažojo dubens organų ultragarsinį tyrimą, apimantį gimdos, kiaušidžių ir gimdos kaklelio ištyrimą. Tai — vienas iš saugiausių ir tiksliausių diagnostikos metodų, kuris gali būti atliekamas tiek per pilvo sieną, tiek transvaginaliai, tai yra, naudojant ertminį daviklį per makšties angą (atlieka gydytojos ginekologės AUŠRA FILIMANAVIČIENĖirRŪTA ČIURLIENĖ)
Vaisiaus echoskopiją – nėštumo metu atliekamą ultragarso tyrimą, kuris, pirmiausia, leidžia diagnozuoti patį nėštumą, taip pat patikslinti jo laiką ir numatomą gimdymo datą, stebėti, kaip vystosi ir auga vaisius, pastebėti galimus raidos sutrikimus ir išsiaiškinti, ar reikalingi papildomi tyrimai (atlieka gydytoja ginekologė A. FILIMANAVIČIENĖ)
KainosHolterio tyrimas - tai saugus, neskausmingas, ypatingai tikslus širdies ritmo tyrimas, kai elektrokardiograma užrašoma visą parą. Po paros įrašymo įrenginys sujungiamas su klinikos kompiuteriu, kuriame atliekama detali duomenų analizė. Kompiuterinės programos ataskaitą peržiūri gydytojas kardiologas ir pateikia galutines išvadas. Kaip atliekamas tyrimas: 24 (arba 48) valandoms jums ant krūtinės priklijuojami elektrodai, kurie plonais laideliais yra sujungti su nedideliu aparatu, fiksuojančiu širdies ritmą. Aparatas elastiniu diržu tvirtinamas ant juosmens. Jūsų elgesys tyrimo metu: Kad tyrimo rezultatai būtų informatyvūs ir įvertinti teisingai, neribokite savo kasdienės veiklos, gyvenkite įprastu režimu. Vartokite visus Jums paskirtus vaistus. Nesiprauskite po dušu ar vonioje (aparatas ir elektrodai negali sušlapti). Miegokite tik ant šono ar nugaros. Venkite vietų kur yra magnetai, metalo detektoriai, elektrinės šildyklės ir antklodės bei aukštos įtampos zonos. Tyrimo rezultatus vertina ir aprašo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojai kardiologai med. m. dr. doc. GEDIMINAS RAČKAUSKAS arba med. m. dr. ROKAS ŠERPYTIS. Kainos
Arterinio kraujospūdžio (AKS) matavimas – tai tyrimas, kai 24 val. laikotarpyje specialaus įrenginio pagalba nepertraukiamai registruojamas kraujospūdis ir jo pakitimai. Šis matavimas pasitarnauja tuo, kad įprastai matuojant kraujo spaudimą ištiriamas tik trumpas laikotarpį ir ne visada pavyksta užfiksuoti kraujo spaudimo svyravimus. Viso tyrimo metu galite užsiimti įprasta veikla, šis aparatas netrukdo judėti. Kainos
Ramybės elektrokardiograma (EKG) – pirminis širdies tyrimas, kurio metu registruojamas širdies ritmas ir širdies laidžiosios sistemos elektrinis aktyvumas. Klinikoje šį tyrimą atlieka bendrosios praktikos slaugytojos. Tyrimas atliekamas paskyrus gydytojui kardiologui, anesteziologui arba bendrosios praktikos gydytojui, taip pat prieš planuojamas operacijas. Krūvio elektrokardiograma (veloergometrija) – tyrimas, kurio metu įvertinamas širdies darbas apkrovos ir streso sąlygomis, širdies pajėgumas ir jos rezervai. Veloergometrija yra atliekama pacientui vertikaliai sėdint ant veloergometro (vadinamojo dviračio) ir minant pedalus. Pacientui skiriamas krūvis atsižvelgiant į jo amžių, ūgį, svorį ir vadovaujantis standartizuotu krūvio protokolu. Gydytojas tyrimo metu stebi širdies susitraukimų dažnį, kraujospūdį, kvėpavimą, elektrokardiogramą ir bendrą paciento būklę. Tyrimą atlieka gydytojai kardiologai med. m. dr. doc. GEDIMINAS RAČKAUSKAS arba med. m. dr. ROKAS ŠERPYTIS. Kainos
Darbo laikas I-V: 8:00-19:00 (VI- kintantis grafikas)
Sporto salė: I-V: 8:00-20:00, VI: 9.00-13.00