Darbo laikas I-V: 8:00-19:00 (VI - darbas kintančiu grafiku) | Sporto salė: 8:00-20:00, VI-9:00-13:00
Vokų oda yra pati jautriausia ir ploniausia oda veide, todėl šioje srityje greičiausiai atsiranda raukšlių. Dėl šios priežasties būtent akių vokai greičiausiai išduoda mūsų amžių. Su amžiumi raukšlelių skaičius akių vokų srityje didėja, atsiranda odos nukritimas. Dėl riebalų maišelių, gulinčių po voko oda, vokai dažnai išsipučia ir sudaro pavargusio žmogaus išraišką. Šie riebalų maišeliai turi polinkį didėti su amžiumi. Nors daugiausiai įtakos užkritusių vokų susidarymui turi genetika ir amžius, vis tik patiriamas stresas, poilsio trūkumas, alkoholio vartojimas ir rūkymas gali paspartinti senėjimą. Mat minėti veiksniai turi neigiamos įtakos odos elastingumui ir skatina kaktos, antakių ir vokų pakritimą. Tačiau tai nėra esminės veido odos suglebimą lemiančios priežastys, o stebuklingų priemonių, padedančių išvengti šio natūralaus ir genetiškai užkoduoto proceso, deja, nėra. Vokų odos pokyčiai dažnai lemia ne tik estetinius žmogaus išvaizdos pokyčius, bet ir rimtesnius nepatogumus - neretai pacientai skundžiasi, kad dėl užkritusių vokų sunku skaityti, žiūrėti televizorių ar dirbti kompiuteriu. Kai kuriems jų dėl užkritusių vokų nuolat tenka kęsti akių uždegimą, akys greičiau pavargsta. Laimei, užkritusių ir sunkių akių vokų problemos sprendimo būdas yra – tai vokų plastika (blefaroplastika). Blefaroplastika vadinamas odos pertekliaus ar riebalų maišelių pašalinimas iš vokų. Ši operacija grąžina veidui jaunatvišką ir žvalią išvaizdą, akys tampa išraiškingesnės. Kaip atliekama operacija? Vokai operuojami taikant vietinę nejautrą ir operacija dažniausiai trunka apie 1 valandą. Operuojant viršutinius vokus, oda įpjaunama išilgai voko raukšlės pagal odos linijas. Atlikus antrą lygiagretų pjūvį pašalinamas odos perteklius. Operacijos metu taip pat pašalinami riebaliniai maišeliai. Nedidelis randelis matomas tik pirmosiomis savaitėmis. Tačiau būdamas raukšlėje jis atsiduria akiduobėje ir yra vos pastebimas. Po pusės metų randas taip išblykšta, kad ir pats pacientas jį sunkiai beįžiūri. DAUGIAU APIE VOKŲ PLASTIKĄ SKAITYKITE čia Operaciją atlieka gydytojas plastikos chirurgas GIEDRIUS STANKEVIČIUS ir gydytoja oftalmologė AUDRONĖ JANUŠAUSKIENĖ.
Atlėpusios ausys kartais tampa ne tik estetine, bet ir psichologine problema. Laimei, ausų korekcijos operacija (otoplastika) leidžia susigrąžinti pasitikėjimą savo išvaizda. Kaip vyksta otoplastika? Ausų operacija atliekama naudojant vietinę nejautrą, kai pacientas girdi visus, aplink jį vykstančius operacinės garsus, gali bendrauti, tačiau nejaučia jokio skausmo. Otoplastika trunka maždaug pusantros valandos. Korekcijos metu odos pjūvis daromas už ausies, neretai kartu išpjaunant odos juostelę. Suformuojama priešvijoklio raukšlė, suminkštinant kremzlę ir susiuvant jos suminkštintą fragmentą. Didelė kremzlė specialiomis siūlėmis yra prisiuvama prie užausio fascijos – tokiu būdu keičiamas ausies atlėpimo kampas. Oda už ausies susiuvama „vidine“ siūle. Ausų operacija vaikams klinikoje atliekama nuo paauglystės, nes svarbu, kad pats vaikas suprastų ir norėtų pokyčių, susikauptų ir operacijos metu išlaikytų ramybę, klausytų medicinos personalo nurodymų. Kaip pasiruošti ausų korekcijos operacijai?
Ne vėliau kaip 10 d. iki operacijos atlikite šiuos kraujo tyrimus:
Jūsų šeimos gydytojas arba operuojantis gydytojas konsultacijos metu, atsižvelgdamas į jūsų sveikatos būklę, gali paskirti papildomus tyrimus. Tyrimus galite atlikti jūsų šeimos klinikoje, pasirinktoje laboratorijoje arba mūsų klinikoje (būtina išankstinė registracija). Jeigu tyrimų rezultatai neatitinka normos ribų, prašome iš anksto susisiekti su klinikos registratūra, kad operuojantis gydytojas, įvertinęs rodiklius, priimtų sprendimą dėl operacijos galimybės.
Prieš operaciją būtinai tęskite jums paskirtus vaistus (apie juos konsultacijos metu informuokite operuojantį gydytoją). Dėl kraują skystinančių vaistų pasikonsultuokite su jūsų šeimos gydytoju, nes prieš operaciją jie nerekomenduojami (būtinai apie juos konsultacijos metu informuokite operuojantį gydytoją).
Operacijos dieną nenaudokite kosmetikos ir makiažo priemonių, kvepalų.
Į operaciją prašome atvykti be kaklo, ausų papuošalų.Nevartoti alkoholinių gėrimų 3 dienas iki operacijos.
Iki operacijos valgykite ir gerkite įprastai.
Normalu, kad prieš operaciją jaučiate jaudulį. Jeigu esate jautri(-us), rekomenduojame apie tai pasakyti operuojančiam gydytojui, jo nurodymu duosime jums išgerti raminamųjų.
Atšaukite operaciją, jeigu atsirado herpes infekcija ar pajutote kitų infekcijų simptomus, operacija bus atlikta jums pasveikus.
Kaip elgtis po ausų korekcijos operacijos? Pirmąsias 1–2 dienas galimas nežymus patinimas, laikinas nejautrumas ir skausmas, kuris gali būti numalšinamas vaistais. Po operacijos ausys aprišamos elastiniu tvarsčiu 7–10 parų. Šiuo periodu geriausia praktika yra vengti galvos plovimo. Bent 2 savaites po operacijos nakties metu reikia dėvėti elastinę juostą, miegoti ant pakaušio, aukščiau pakėlus galvą, bent 8 savaites vengti tiesioginių saulės spindulių ir nesimaudyti vandens telkiniuose iki kol pilnai užgis žaizdos, į aktyvią fizinę veiklą grįžti ne anksčiau kaip po 4–8 savaičių. Kaip ir po bet kurios intervencijos, atlikus ausų operaciją fizinė veikla, kurios metu būtų įmanoma užsigauti ausis ar kitaip jas sužeisti, yra ribojama. Svarbu nesujudinti naujos ausies formos, nesukelti kraujavimo. Kiekvienam pacientui po operacijos duodamos bendros pooperacinės priežiūros gairės. Visgi, kiekvienas atvejis individualus, todėl pooperacinis laikotarpis gali būti skirtingas ir priklausyti nuo paciento fizinės sveikatos, organizmo reakcijos į atliktą otoplastiką. Operaciją atlieka gydytojas plastikos chirurgas GIEDRIUS STANKEVIČIUS. KainosLipomos yra dažniausiai sutinkami minkštųjų audinių gerybiniai navikai, sudaryti iš riebalinių ląstelių, dažnai turintys kapsulę. Dydis labai įvairus: nuo kelių milimetrų iki kelių centimetrų. Kartais siekia net 8-10 cm. Atsiradimui svarbūs genetiniai faktoriai. Šie dariniai diagnozuojami įvairaus amžiaus žmonėms. Būna po vieną ar daugiau. Dažniausiai nustatomos kakle, nugaroje, krūtinėje, rankose ir kojose. Lipomos supiktybėja labai retai (apie 0,5%). Lipomos dažniausiai nesukelia jokių simptomų. Visgi, neretai žmogus gali jausti diskomfortą dėl estetinio vaizdo ir lipomos dydžio, kai tampa nepatogu judėti ar dėvėti drabužius. Be to, jeigu lipoma atsiranda šalia nervo, priklausomai nuo tūrio, ji gali būti skausminga. Lipomas šalina gydytojai chirurgai. Operacija atliekama vietinėje nejautroje ir užtrunka iki 20-60 min. (priklausomai nuo lipomos dydžio ir vietos). Kainos
Ateromos – tai lygių kontūrų, dažnai apvalus darinys, susidarantis užsikimšus riebalinėms liaukoms. Kitaip ji dar vadinama riebaline cista. Dažniausiai atsiranda plaukuotoje kūno vietoje: viršugalvyje, veido, ypač ant skruostų, nosies ir lūpų srityje, ant smakro. Neretai atsiranda ir ant kaklo, nugaros, krūtinės arba kirkšnyse. Ilgą laiką ateroma nekelia jokių problemų, yra neskausminga, odos spalvos. Užsikimšus riebalinėms liaukoms ateromos gali pradėti didėti. Kartais pasitaiko, kad į ateromą patenka infekcija, tada darinys gali pradėti pūliuoti, tapti skausmingas. Oda aplink riebalinę cistą parausta, gali net pakilti kūno temperatūra. Ateroma gali savaime sprogti ir į išorę išsiveržti pūliai. Riebalinė cista ilgainiui gali net supyktibėti. Tačiau tai nutinka labai retai. Ateromas šalina gydytojai chirurgai vietinėje nejautroje ir užtrunka iki 20-60 min. (priklausomai nuo ateromos dydžio ir vietos). Kainos
Apgamų turi beveik kiekvienas žmogus – jie dažniausiai atsiranda per pirmuosius 20 gyvenimo metų. Įgimtus apgamus turi tik apie 1 proc. naujagimių. Displastinis apgamas – tarpinė forma tarp paprastojo apgamo ir melanomos. Tokie apgamai gali atsirasti bet kuriame amžiuje, iš jų ilgainiui gali išsivystyti melanoma. Nuo gerybinių apgamų jie skiriasi kai kuriais požymiais, matomais akimi. Tokie apgamai turi būti pastoviai stebimi gydytojo dermatologo ir, jo sprendimu, šalinami chirurgiškai bei ištiriami histologiškai. Laiku diagnozavus ir išoperavus tokį apgamą, išvengiama susirgti melanoma ateityje. Displastinius apgamus klinikoje operuoja gydytojai chirurgai. Operacijos metu, skalpeliu darinys yra išpjaunamas ir išsiunčiamas histologiniam tyrimui, o žaizda pasluoksniui susiuvama specialiais siūlais, uždedamas sterilus tvarstis. Praėjus 7-14 dienų po operacijos, pakartotino vizito metu, pašalinami siūlai ir aptariami histologinio tyrimo rezultatai. Po operacijos – toje vietoje gali likti randas, kurio dydis ir tipas priklauso nuo individualių organizmo savybių. Pacientams pageidaujant, jei randas susidaro iškilus (hipertrofinis) ar įdubęs (atrofinis), vėliau gali būti taikomas rando gydymas lazeriu ar vaistais. Chirurginiu būdu šalinami ir apgamai, esantys nepatogiose kūno vietoje, pvz.: prie ausies, kirkšnies srityje, kojos linkyje ir pan. Operaciją atlieka gydytojai chirurgai. Kainos
Plaštakos ligos, riešo kanalo sindromo gydymas – patikimas sprendimas norintiems išsivaduoti iš nuolatinio pirštų tirpimo, skausmo ir sumažėjusios plaštakos jėgos. Riešo kanalo sindromo ligoms gydyti gali būti skiriami vaistai, riešo įtvarai, fizioterapijos procedūros, hormonų injekcijos. Kai toks gydymas neveiksmingas arba liga įsisenėjusi (trunka mėnesius, metus), rekomenduojama nesudėtinga operacija – efektyviausias gydymas. Neoperavus riešo kanalo sindromo, vargina stiprūs, ypač naktiniai skausmai, judesių ribotumas, stingimas. Vėliau labai pablogėja plaštakos ir riešo biomechanika. Operacija atliekama vietinėje nejautroje. Gydytojas mikrochirurgas atlieka pjūvį delninėje riešo dalyje, išdalina riešo raištį bei atlaisvina nervą. Žaizda pasluoksniui užsiuvama ir sutvarstoma. Po 10-14 dienų pašalinami siūlai. Jei operacija buvo atlikta paciento dominuojančiai rankai, reabilitacija gali užtrukti ir 4 ar daugiau savaičių. Tačiau ilgalaikis viso rankos judesio diapazono atsistatymas paprastai pasiekiamas per 1,5 – 3 mėnesius. Operaciją atlieka gydytojas ortopedas-traumatologas mikrochirurgas ANDRIUS ŠIMKUS. Kainos
Spragsintis pirštas arba stenozuojantis tenosinovitas, paprasčiau žinomas kaip “spragtukas” – būklė, kuomet pirštas negali pilnai išsitiesti arba užstringa sulenktoje pozicijoje. Jei žmogus atlieka pasikartojančius mechaninius sužnybimo, suėmimo, spaudimo judesius, tai nuo krūvio išsivysto sausgyslės sustorėjimas delne dėl uždegimo. Tokiai sustorėjusiai sausgyslei tampa sunku praslinkti pro sausgyslės kanalą ir ji pradeda strigti. Paprastai konservatyvus (neoperacinis) gydymas (priešuždegiminiai vaistai, krūvio ribojimas, vaistų injekcija prie sausgyslės) gali būti veiksmingas tik jei strigimas nesitęsia ilgiau 3 mėnesių. Vėliau sausgyslė ir žiedai nuo chroninio uždegimo išlieka sustorėję ir konservatyvus gydymas retai bebūna veiksmingas. Operacija atliekama vietinėje nejautroje, suleidžiant vaistus operuojamoje srityje ir trunka apie 30 min. Operacijos metu gydytojas atlieka nedidelį pjūvį piršto apatinėje dalyje, išlaisvina užspaustą sausgyslę, kad ji galėtų laisvai judėti kanale, susiuva žaizdą tirpiomis siūlėmis ir uždeda spaudžiantį tvarstį. Pacientas tą pačią dieną keliauja namo. Operaciją atlieka gydytojas ortopedas-traumatologas mikrochirurgas ANDRIUS ŠIMKUS. Kainos
Darbo laikas I-V: 8:00-19:00 (VI- kintantis grafikas)
Sporto salė: I-V: 8:00-20:00, VI: 9.00-13.00