KO NEPATYRĘS PERMANENTINIO MAKIAŽO MEISTRAS NIEKADA NEPASAKYS KLIENTUI?
Kosmetikė Rasa Petrauskienė
Pastaruoju metu ilgalaikis makiažas tapo labai populiari procedūra. Tačiau dažnai daugeliui kyla klausimas, kas tai yra? Tai procedūra, atliekama panašiai kaip tatuiruotė – į viršutinį odos sluoksnį – dermą – su adata įvedamas pigmentas.
Kosmetikių, atliekančių šią šią procedūrą, pakankamai nemažai, tačiau rasti gerą meistrę gana sunku. Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį nusprendžiant padailinti savo veido bruožus?
- Kuo ilgalaikis makiažas skiriasi nuo permanentinio makiažo? Iš tikrųjų niekuo. Ilgalaikis makiažas, permanentinis makiažas, kontūrinis makiažas ir mikropigmentacija yra ta pati procedūra, tik vadinama skirtingai. Skirtingi pavadinimai – tik rinkodaros triukas.
- Ar svarbi procedūros atlikimo vieta? Tikrai taip – pagal visuomenės sveikatos centro (higienos) normas, patalpos, kuriose atliekama ši procedūra, turi būti sterilios ir tinkamos darbui. Į detalius nurodymus nesigilinsime, tačiau šiandien dažnai pasitaiko, kad dėl didelės konkurencijos ir taupydamos kosmetikės atlieka šią procedūrą namuose. Tokiu atveju dažnai procedūra atliekama nekokybiškai, o padarytas klaidas vėliau ištaisyti labai sunku.
Taip pat pasitaiko, kad ilgalaikį makiažą nusprendžia galintys padaryti ir tatuiruočių meistrai. Tatuiravimo mašinėlės ir pigmentai yra daug pigesni negu aparatai, skirti ilgalaikiam makiažui, todėl ir kainos tatuiruočių salone gali būti mažesnės. Tačiau prieš rinkdamasi pigesnį variantą klientė turėtų žinoti, kad tatuiravimo mašinėlė yra daug grubesnė nei ilgalaikio makiažo aparatas, o pigmentai skirti gilesniems odos sluoksniams. Po apsilankymo pas tatuiruočių meistrą oda gali likti traumuota, pakitusios spalvos, gali susidaryti randų.
- Kada nerekomenduojama arba negalima atlikti ilgalaikio makiažo? Bet kokie hormonų pakitimai moters organizme visada sukels pigmento atmetimo reakciją, todėl ši procedūra negalima nėščiosioms. Moterims, vartojančioms hormonus reguliuojančius arba hormoninius vaistus, gali reikėti atlikti daugiau procedūrų siekiant norimo rezultato – tokioms klientėms piešinys visada išbluks greičiau ir reikės dažniau koreguoti.
Moterims, kurias dažnai kankina lūpų herpesas taip pat nerekomenduoju ilgalaikio lūpų makiažo.
- Ar odos tipas turi įtakos ilgalaikiam makiažui? Taip. Riebi oda linkusi labiau stumti iš odos pigmentus irblukinti piešinį. Patyręs meistras, atlikęs procedūrą, pagal jūsų odos tipą turi parinkti tinkamą priežiūrą.
- Ar visada po pirmos procedūros reikalinga korekcija? Taip, visada. Po pirmos procedūros piešinys visada pablunka. Parenkant pigmentus galima tik numatyti, kokia bus spalva, kaip piešinys sugis, tačiau tiksliai pasakyti neįmanoma. Taigi koreguojant po oda įvedama daugiau pigmento, kad piešinys kuo ilgiau neišbluktų, paryškinamos išblukusios vietos.
- Ar meistras visada turi daryti tokį piešinį, kokio pageidaujate? Nebūtinai. Patyręs meistras, atsižvelgdamas į jūsų odos tipą, turi parinkti tinkamas spalvas, kad nebūtų spalvos pakitimų, ir suteikti informaciją, kodėl vienu ar kitu atveju negalima piešti juodų ar šokolado rudumo antakių. Taip pat prieš procedūrą visada turi būti piešiamas eskizas ir suderinamas su klientu. Ryškinant antakius visada rekomenduoju klientei sekti natūralią antakių liniją minimaliai keičiant formą. Ryškinant akių kontūrą ar antakius nereikėtų persistengti su dydžiu ar spalva. Kuo mažiau kris į akis, kad jums atliktas ilgalaikis makiažas, tuo bus gražiau.
- Antakių ryškinimas piešiant plaukelius. 6D, super flufy, HD eyebrows ir kitos skambios frazės. Šiuo metu labai išpopuliarėjo antakių ryškinimas atliekant manualinę mikropigmentaciją. Tai procedūra, kai su specialia rankena, į kurią įstatyta adatų eilė, įrėžiama oda imituojant antakių plaukelius ir įrėžtoje vietoje pigmentas įsigeria į odą. Tai dar vadinama mircroblading. 6D, HD eyebrows ir panašios frazės vėlgi tik rinkodaros triukas, kur pavadinimas iš tiesų neturi nieko bendro su procedūra. Vis dėlto plonus plaukelius įmanoma išpiešti tik su specialiu ilgalaikio makiažo aparatu.
Patyrusiems ir geriems meistrams niekada nereikės pasitelkti skambių frazių siekiant suklaidinti klientą. Visada rekomenduoju prieš renkantis meistrę, pas kurią atliksite procedūrą, atidžiai peržiūrėti jos jau atliktus darbus ir nebijoti užduoti galbūt kartais ir nepatogių klausimų. Būtinai reikia išsirinkti jums priimtinu stiliumi dirbančią meistrę, kadangi veidas nėra ta vieta, kur reikėtų taupyti.