Mūsų klinikoje gydytojas endoskopuotojas-chirurgas RIMAS KESMINAS videoendoskopu atlieka gastroskopijas (stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos tyrimus), kolonoskopijas (apatinės virškinimo trakto dalies – storosios žarnos ir dalies plonosios žarnos ištyrimą), ima biopsijas, atlieka ureazės testą (H. pylori testas), skiria gydymą.
Atliekant endoskopijas, ilgą laiką buvo stengiamasi rasti ligas ar nemalonius simptomus sukėlusius matomus pakitimus tiriamuose organuose. Pastaraisiais metais atsiradusios naujos kartos endoskopinės sistemos ir naujos medicininės technologijos leidžia pamatyti nedidelius pakitimus (taip pat ir piktybinius), kurie simptomus sukels tik po kurio laiko.
Klinikoje prieš gastroskopiją išgeriami vaistai panaikina seilių putas skrandyje, leisdami atidžiai ir kokybiškai apžiūrėti stemplės, skrandžio, dvylikapirštės gleivinę, naudojant specialią mėlynos šviesos sistemą (virtualią chromendoskopiją), kurios pagalba matoma gleivinės struktūra bei jos smulkūs pakitimai, nepastebimi normaliame (baltos šviesos) apšvietime. Kolonoskopijos metu, naudojant virtualią chromendoskopiją, lengviau pamatomi gleivinės struktūros pakitimai, galima tiksliau paimti gleivinės gabaliukus iš labiausiai įtartinos vietos histologiniam tyrimui. Radus polipą, jau preliminariai galima spręsti apie jo piktybiškumą, net, jei pakitimai yra kelių milimetrų dydžio, ir jį pašalinus išvengti didesnių operacijų. Klinikoje, taip pat, pradėta naudoti nauja technologija, labai pagerinanti pacientų savijautą po tyrimo. Vietoje kambario oro žarnų išpūtimui naudojamos CO2 dujos. Jos 160 kartų greičiau rezorbuojasi iš žarnų spindžio nei deguonis (vienos pagrindinių oro dujų) bei pagerina kraujotaką žarnyne. Dėl to, po žarnyno tyrimo pacientas nejaučia pilvo pūtimo, spazmų, nereikia vaistų nuo skausmo, trumpiau būna klinikoje.
Gastroskopijos ir/arba kolonoskopijos tyrimas atliekamas su sedacija. Sedacija – tai medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas bei raminimas, siekiant pacientui sukelti komfortą ir ramybės pojūtį. Sedacijos metu gydytojas anesteziologas medikamentus leidžia į veną kol pacientas pasiekia visiško atsipalaidavimo būseną. Nors pacientas yra nemiegantis arba miegas yra toks, kuris primena pokaičio užsnūdimą, tačiau jis nejaučia jokios baimės ir nesirūpina kas vyksta aplinkui. Slopinimo lygis – nuo negilios sedacijos iki narkozės – parenkamas pagal paciento būklę bei numatomos procedūros apimtį.