Lt En Ru

+370 45 581111 +370 698 73030 bruzienesklinika@gmail.com

Stipriausi Lietuvoje darbo laikas

Registratūra: 8:00-19:00

Sporto salė: 8:00-20:00

Vaikui skauda gerklytę

Autorius: Irena Brogaitė, gydytoja
Gana dažna gerklės uždegimo priežastis- sloga. Kai ja suserga kūdikis, dėl kai kurių  fiziologinių ypatumų iš nosytės infekcija ypač greitai patenka  į gerklę, ir išsivysto nazofaringitas – itin dažna kūdikių bei pirmųjų kelerių metų mažylių liga.
 Gerklės uždegimas gali kilti peršalus. Todėl reikia, kad naujagimis ir vyresnis vaikas būdamas lauke nesušaltų kojyčių. Gana dažnai gerklės uždegimu vaikas serga pradėjęs lankyti darželį ar mokyklą. Mat išsiskyręs su tėvais patiria stresą. Be to, jam sunku prisitaikyti prie neįprastų sąlygų. O stresas ypač ryškiai veikia imunitetą.  Kita priežastis, kad mūsų darželiuose ir mokyklose yra daug ligotų vaikų, kurie ir platina infekciją.
Jeigu atsiranda pirmųjų negalavimo požymių( vaikas vaikščioja nesmagus, gulinėja, sako, kad skauda gerklytę), reikia patikrinti jo kūno temperatūrą. Jei ji neaukšta, vaiko neleiskite į lauką, bet ir neliepkite gulėti lovoje. Tačiau jei temperatūra pakilo per 38ºC, geriau pasitarkite su šeimos gydytoju ar pediatru.
Neretai 3-4 parą nuo ligos pradžios vaiką ima kamuoti kosulys. Iš pradžių jokių vaistų ligoniukui nereikia, pakanka tik čiobrelių arbatos. Mat kai kurie ne visai pagal paskirtį vartojami vaistai gali paskatinti skysčius kauptis ausyse, ir tada vaikas susirgs jų uždegimu.
Tačiau jei kosulys nepraeina, jis „nuslenka”gilyn į gerklas, bronchus ar net atsiranda plaučiuose karkalų, vaistukai, malšinantys uždegiminį procesą kvėpavimo takuose, būtini. Be jų neišsiversite, bet išrašyti turi gydytojas, apžiūrėjęs pacientą ir nustatęs kosulio priežastį.