Lt En Ru

+370 45 581111 +370 698 73030 bruzienesklinika@gmail.com

Stipriausi Lietuvoje darbo laikas

Registratūra: 8:00-19:00

Sporto salė: 8:00-20:00

UŽKRITĘ IR SUNKŪS AKIŲ VOKAI – NEBE PROBLEMA

Autorius: Donatas Samsanavičius, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas medicinos mokslų daktaras

Vokų oda yra pati jautriausia ir ploniausia oda veide, todėl šioje srityje greičiausiai atsiranda raukšlių. Dėl šios priežasties būtent akių vokai greičiausiai išduoda mūsų amžių. Su amžiumi raukšlelių skaičius akių vokų srityje didėja, atsiranda odos nukritimas. Dėl riebalų maišelių, gulinčių po voko oda, vokai dažnai išsipučia ir sudaro pavargusio žmogaus išraišką. Šie riebalų maišeliai turi polinkį didėti su amžiumi. Vokų odos pokyčiai dažnai lemia ne tik estetinius žmogaus išvaizdos pokyčius, bet ir rimtesnius nepatogumus – neretai pacientai skundžiasi, kad dėl užkritusių vokų sunku skaityti, žiūrėti televizorių ar dirbti kompiuteriu. Kai kuriems jų dėl užkritusių vokų nuolat tenka kęsti akių uždegimą, akys greičiau pavargsta. Laimei, užkritusių ir sunkių akių vokų problemos sprendimo būdas yra – tai vokų plastika (blefaroplastika). Blefaroplastika vadinamas odos pertekliaus ar riebalų maišelių pašalinimas iš vokų.  Ši operacija grąžina veidui jaunatvišką ir žvalią išvaizdą, akys tampa išraiškingesnės.

Kaip atliekama operacija?

Vokai dažniausiai operuojami taikant vietinę nejautrą ir operacija dažniausiai trunka apie 1 valandą. Operuojant viršutinius vokus, oda įpjaunama išilgai voko raukšlės pagal odos linijas. Atlikus antrą lygiagretų pjūvį pašalinamas odos perteklius. Operacijos metu taip pat pašalinami riebaliniai maišeliai. Kadangi pjūvis gula į natūralią odos raukšlę, sugijus, odos randelis tampa beveik  nematomas.

Paprastai pacientai po operacijos gali  grįžti namo tą pačią dieną. Parą po operacijos rekomenduojama dėti šaltį operacijos vietoje, kad būtų kuo mažesnis audinių patinimas ir mėlynės.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį po operacijos?

  • Dėl patinimo po operacijos gali būti sunku užsimerkti, todėl vargina akių sausumas. Šią problemą išsprendžia dirbtinės ašaros arba tepalai.
  • Siūlai pašalinami po 4 – 7 dienų.
  • Po dviejų savaičių randai jau sunkiai įžiūrimi. Kraujosruvos paprastai išnyksta per kelias savaites, o patinimas gali užtrukti kiek ilgiau.

Pažymėtina, kad tikimybė, jog užkritusių akių vokų operaciją teks kada nors kartoti – labai nedidelė. Tai labai saugi ir rezultatyvi procedūra, kuri tikrai efektyviai gerina pacientų savijautą, todėl užkritę ir sunkūs akių vokai – nebe problema.