Lt En Ru

+370 45 581111 +370 698 73030 [email protected]

Stipriausi Lietuvoje darbo laikas

Registratūra: 8:00-19:00

Sporto salė: 8:00-20:00

Pabandykime gyventi be strijų

Autorius: Danguolė Sliesoraitytė
Strijos – tai siauri, šviesiai rožiniai ar melsvai rausvos spalvos, į randus panašūs odos ruoželiai odoje, atsirandantys dažniausiai ant šlaunų, sėdmenų, pilvo, krūtų ar pažastyse. Tik atsiradusios strijos būna ryškesnės, o bėgant laikui jos blykšta ir tampa mažiau pastebimos. Literatūroje yra nurodomos atrofinės, steroidinės, nėštumo strijos.
Pirmiausia toje odos vietoje, kur ji labiausiai įsitempia, susilpnėja dermos (giliojo odos sluoksnio) elastinės skaidulos, sutrinka elastino ir kolageno gamyba, o joje esančios elastinės skaidulos trūksta ir šitaip atsiranda melsvai rausvų, vėliau – balkšvai gelsvų linijų – strijų. Strijos būna skirtingo ilgio ir pločio, dantytu kraštu, aiškiai apibrėžtos, panašios į vėduoklės formą.
Kokios yra strijų atsiradimo priežastys? Strijų gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Jų būna net paaugliams (ir berniukams, ir mergaitėms). Šis odos defektas vargina net 90 proc. nėščių moterų, ypač nuo šeštojo nėštumo mėnesio. Jos dažniau atsiranda ant krūtų, apatinėje pilvo dalyje, ant klubų, vidinėse šlaunų srityse. Strijos taip pat gali formuotis, jei žmogus serga Kušingo liga (tai sindromas, pasireiškiantis dėl padidėjusios antinksčių žievės hormono – kortizolio gamybos antinksčiuose) ir ilgai vartoja hormonus gliukokortikoidus. Ilgalaikis steroidinių preparatų vartojimas taip pat skatina strijų išsivystymą. Jų gali atsirasti ir sergant sunkiomis infekcinėmis ligomis (šiltine, tuberkulioze) bei endokrininių sutrikimų atvejais, kai staiga priaugama daug svorio.
Ar įmanoma panaikinti strijas? Visai panaikinti strijų, deja, neįmanoma. Tačiau kuo anksčiau pradėsite jas gydyti, tuo lengviau ir greičiau jos taps mažiau pastebimos. Idealiausia gydyti, kai jos tik pasirodo ir būna raudonos ar rusvos. Geriausi rezultatai pasiekiami, kai yra taikomas kompleksinis gydymas.
Gali būti taikomos pačios įvairiausios priemonės: sutepimai specialiais gydomaisiais tepalais ir kremais, gydymas lazeriu, mezoterapija bei endermologija. Endermologija – tai gydymas limfodrenažiniu masažu. Šis metodas gana veiksmingas ir nepavojingas. Masažas, atliekamas specialiu aparatu, sustiprina odos jungiamuosius audinius, pagerina kraujotaką, limfos cirkuliaciją, toksinų šalinimą. Sumažėja kūno apimtys, gerėja odos kokybė. Patariama atlikti apie 10 seansų. Mezoterapija – tai vaistų, stabdančių elastinių odos skaidulų sutrūkinėjimą, suleidimas į pažeistą odą. Ją atlieka tik gydytojas. Kremai yra naudojami tie, kurie atnaujina ir padidina odos elastingumą, stangrumą, gerina kraujotaką ir drėkina. Viena iš firmų, galinčių pasiūlyti tokius produktus strijų gydymui – prancūzų firma „Gernetic“. Ši firma siūlo didelį asortimentą veiksmingų produktų, pagamintų iš augalinės bei jūrinės kilmės medžiagų, kurios ne tik maitina, drėkina ir tonizuoja odą, bet ir skatina elastano bei kalogeno gamybą, taip reikalingą odos tamprumui palaikyti. Kombinuojant šios firmos kremus, dumblių kaukę ir įvairiomis modifikacijomis dirbantį vibromasažo aparatą „Cellutec“, galima pasiekti gerų rezultatų ne tik strijų, bet ir celiulito gydyme bei liekninimo procese.
Ar įmanoma išvengti strijų? Daugelis mano, kad nėra stebuklingų priemonių strijoms išvengti, ir jei joms genetiškai lemta atsirasti, tai atsiras, nepaisant, kokio brangumo kremai bus vartojami. Tačiau tokia nuomonė yra per daug kategoriška. Nėštumo metu strijų kiekį galima sumažinti masažuojant odą, nuo ketvirto ar penkto nėštumo mėnesio vartojant specialius kremus ir kt.
Geriausia strijų profilaktika – vengti staigaus svorio kitimo. Naudingos ir priemonės, didinančios odos elastingumą, ir, be abejo, reguliarios mankštos bei sveikas gyvenimo būdas.