Lt En Ru

+370 45 581111 +370 698 73030 bruzienesklinika@gmail.com

Stipriausi Lietuvoje darbo laikas

Registratūra: 8:00-19:00

Sporto salė: 8:00-20:00

Ne metai slegia pečius

Autorius: Jonas Račkauskas, gydytojas

Apie pakumpusius, sunkiai kilnojančius rankas aukštyn, lėtai judančius, besiskundžiančius sprando, pečių bei rankų skausmais, stingimu ar tirpimu žmones dažnai galvojame, kad jie yra slegiami metų naštos. Tačiau daugumoje atvejų ne metai slegia pečius, o kai kurios ligos, vienaip ar kitaip žalojančios stuburą, pačių sąnarius ar nervus ir priverčiančios kentėti ne tik pagyvenusius, bet kartais ir visai jaunus žmones. Dažniausios iš jų yra šios:

Stuburo osteocondrozė. Stingstantis stuburas iš pradžių sukelia pečių lanko raumenų nuovargį, kuris daugiau būdingas daug sėdintiems žmonėms ir trumpam praeina pasimankštinus, pajudėjus ar atlikus gerą sprando bei nugaros masažą. Ligai progresuojant, paliečiami iš stuburo išeinantys nervai, ir žmogui darosi sunku surasti tinkamą padėtį miegui, jį ima varginti ne tik pečių, bet ir rankų skausmai ir tirpimai. Laiku nesuteikus pilnavertės pagalbos, ima silpnėti rankų jėga, mažėja darbingumas. Gydoma anaiptol ne tik vaistais. Ypač padeda individualiai pritaikytos mankštos, masažai bei fizioterapinės priemonės.
Peties sąnario struktūrų susidėvėjimas, kurį lemia anaiptol ne tik senėjimo procesai, bet ir bendra organizmo būklė, gyvenimo būdas, bendra medžiagų apykaitos būklė ir – ypač- praeityje patirtos traumos (kad ir ,atrodytų, menki peties sumušimai). Dingsta sąnario laisvumas, žmogui darosi sunku apsivilkti švarką (negali atmesti rankos atgal), ką nors dirbti pakėlus ranką aukštyn. Ligai progresuojant, prarandama galimybė ramiai miegoti naktį: ima varginti atkaklūs naktiniai skausmai, ypač bandant atsigulti ant sergančio peties.Palaipsniui ima nykti sergančio peties ir rankos raumenys. Ligai diagnozuoti paprastai užtenka specialisto apžiūrėjimo ir rentgenogramų įvertinimo, o gydoma vaistais, kurie geriami ar leidžiami į sąnarį ir beveik visada – specialiomis mankštomis ir masažais.
kurį lemia anaiptol ne tik senėjimo procesai, bet ir bendra organizmo būklė, gyvenimo būdas, bendra medžiagų apykaitos būklė ir – ypač- praeityje patirtos traumos (kad ir ,atrodytų, menki peties sumušimai). Dingsta sąnario laisvumas, žmogui darosi sunku apsivilkti švarką (negali atmesti rankos atgal), ką nors dirbti pakėlus ranką aukštyn. Ligai progresuojant, prarandama galimybė ramiai miegoti naktį: ima varginti atkaklūs naktiniai skausmai, ypač bandant atsigulti ant sergančio peties.Palaipsniui ima nykti sergančio peties ir rankos raumenys. Ligai diagnozuoti paprastai užtenka specialisto apžiūrėjimo ir rentgenogramų įvertinimo, o gydoma vaistais, kurie geriami ar leidžiami į sąnarį ir beveik visada – specialiomis mankštomis ir masažais.
Nervų suspaudimo (tuneliniai)sindromai. Nervai, praeidami pro raumeninius, tarpfasciinius bei kitų audinių kanalus, dėl įvairių priežasšių (tų audinių patinimo, sutraumavimo, elastingumo sumažėjimo ir kt.) kartais gali būti suspaudžiami, ir dėl to atsiranda ligos pradžioje praeinantys, o vėliau – ir beveik pastovūs įvairių lokalizacijų (žasto, dilbio, plaštakos) maudžiančio ar deginančio pobūdžio skausmai, tirpimas ir tų nervų įnervuojamų raumenų grupių jėgos silpnėjimas, raumenų palaipsnis nykimas. Priklausomai nuo susirgimo stadijos, gydoma vaistais, fizioterapinėmis priemonėmis, arba taikoma chirurgiškai išlaisvinamas užspaustas nervas.Nervai, praeidami pro raumeninius, tarpfasciinius bei kitų audinių kanalus, dėl įvairių priežasšių (tų audinių patinimo, sutraumavimo, elastingumo sumažėjimo ir kt.) kartais gali būti suspaudžiami, ir dėl to atsiranda ligos pradžioje praeinantys, o vėliau – ir beveik pastovūs įvairių lokalizacijų (žasto, dilbio, plaštakos) maudžiančio ar deginančio pobūdžio skausmai, tirpimas ir tų nervų įnervuojamų raumenų grupių jėgos silpnėjimas, raumenų palaipsnis nykimas. Priklausomai nuo susirgimo stadijos, gydoma vaistais, fizioterapinėmis priemonėmis, arba taikoma chirurgiškai išlaisvinamas užspaustas nervas.
    Gydymo sėkmė visais atvejais labai priklauso nuo tikslios diagnozės nustatymo ir ligos stadijos. Todėl nereikėtų ilgai gydytis pačiam ir, tuo labiau , taikyti sau priemones bei vaistus, kurie padėjo kaimynui, pažįstamam ar vėl kam nors.
    Sveikai gyvenant, neužleidžiant ligų, laikantis gydytojų nurodymų, žvalumą, darbingumą ir tiesią sveiką nugarą bei bendrą laikyseną galima išsaugoti iki gilios senatvės, o nekreipiant reikiamo dėmesio į aukščiau minėtus simptomus, net ir jaunystėje gali pasijausti sunki našta ant pečių.