Lt En Ru

+370 45 581111 +370 698 73030 bruzienesklinika@gmail.com

Stipriausi Lietuvoje darbo laikas

Registratūra: 8:00-19:00

Sporto salė: 8:00-20:00

Jei pilvą varsto skausmai?

Autorius: Giedrius Laužikas, medicinos mokslų daktaras
Daugelis žmonių tokius negalavimus jaučia  beveik kasdien, o apie sunkiau virškinamą maistą negali nė pasvajoti. Viena dažniausių tokių negalavimų priežasčių yra chroniniai kasos uždegimai (pankreatitai)., kurie kartais tęsiasi ilgus metus . Tokius pacientus neretai apninka ir depresija, kuri dar labiau pablogina gyvenimo kokybę.
  Lėtiniais pankreatitais sergantys žmonės priversti beveik nuolat naudoti įvairius vaistus, tame tarpe – ir nuskausminančius, kurių dozes neretai tenka didinti iki maksimalių.
   Pastaruoju metu mūsuose vis plačiau taikomi kiti, itin modernūs, lėtinio pankreatito gydymo metodai. Vienas iš jų – videotorakoskopinė splanchicektomija- jau keletą metų sėkmingai atliekama Vilniaus universitetinėse klinikose. Jos metu, naudojant specialią optinę ir endoskopinę įrangą, užblokuojamas nepageidautinų impulsų sklidimas iš kasos, ir tuo būdu dauguma pacientų visam laikui atsikrato aukščiau minėtų nemalonių negalavimų. Po šios procedūros jau sekančią dieną  galima vykti į namus, grįžti į darbą ir gyventi normalų gyvenimą.
   Ūmūs skausmai po dešiniuoju šonkaulių lanku, atsirandantys dažniausiai po riebesnio maisto pavartojimo, būdingi tulžies pūslės uždegimui, kurio priežastis neretai būna tulžies takų akmenligė. Jei skausmai nepaliaujamai stiprėja, užsisėdėti namuose nereikėtų, nes ūmaus uždegimo metu ligos išeičiai ypatingą reikšmę turi pagalbos suteikimo laikas: kuo anksčiau atvyksite pas gydytoją, tuo greitesnio ir pilnesnio pasveikimo galima tikėtis.
Jei pašonės skausmai nėra stiprūs, praeina savaime, tačiau po kurio laiko vėl pasikartoja, būtina atlikti tyrimus (dažnai užtenka vien echoskopijos) kad būtų nustatyta skausmų priežastis. Radus tulzies pūslėje akmenis, nereikėtų bandyti su jais susigyventi. Akmenųukų bei tulžies pūslės pašalinimo operacijos pastaruoju metu dažniausiai atliekamos laparaskopiniu būdu, t.y. neatveriant plačiai pilvo ertmės, o naudojant specialią videoaparatūrą ir instrumentus, kurie į pilvo ertmę įvedami pro mažytes angutes.
  Pilvo skausmai gali kartotis ir sergant skrandžio bei žarnyno ligomis (pastaruoju metu ypač plinta žarnyno vėžiniai susirgimai), inkstų , šlapimo takų  bei kitų organų susirgimais, o taip pat į pilvą skausmai gali persiduoti ir sergant kai kuriomis plaučių, diafragmos ar tarpusienio organų negalavimams.  Todėl nereikėtų kentėti mėnesius ar metus kol užsitęsusi vieno organo liga sutrikdys ir kitų organų veiklą, išvargins ir išsekins žmogų. Kuo anksčiau liga bus išaiškinta, tuo sėkmingesnis bus jos gydymas.