Lt En Ru

+370 45 581111 +370 698 73030 bruzienesklinika@gmail.com

darbo laikas

Registratūra: 8:00-19:00

Sporto salė: 8:00-20:00

CHEMINIS PILINGAS – PAKEISKITE ODĄ!

Med. kosmetologijos ir estetinės medicinos specialistė Gražina Butkienė

Ar kartais nepagalvojate, kaip puiku būtų lyg gyvatei išsinerti iš savo senosios odos ir nušvisti naujos, skaisčios odos grožiu? Manau šios mintys yra aplankiusios ypač tas moteris bei vyrus, kurie nuolat kovoja su spuoguota veido ar kūno oda arba tuos, kurie patiria negailestingą odos senėjimo procesą. Jeigu domėjotės „odos pakeitimo“ galimybėmis, turbūt susidarėte nuomonę, kad veiksmingiausia priemonė – lazerio procedūros, tačiau, ar žinote, kad egzistuoja ne mažiau efektyvi (galima aptikti nuomonių, kad net efektyvesnė), tačiau ne tokia drastiška (pasižyminti trumpesniu poprocedūriniu laikotarpiu) alternatyva – odos šveitimas (pilingas) cheminėmis rūgštimis.

Cheminis pilingas – tai speciali odos gydymo technika, kurios metu įvairios koncentracijos rūgštys veikia ne tik odos paviršių, bet ir gilesnius odos sluoksnius. Procedūros metu pašalinamas negyvų paviršinių ląstelių sluoksnis, atidengdamas giliau esančią šviežią, nepakenktą odą. Gilesnių odos sluoksnių veikimas rūgštimi skatina odos atsinaujinimą, kolageno gamybą, regeneraciją, stimuliuoja elastiną, sumažina porų kimšimąsi – spuoguotumą.  Procedūros atliekamos veido, kaklo, rankų, nugaros ir net kojų srityse.

Cheminiams pilingams dažniausiai naudojamos įvairios organinės rūgštys, kurios  atlieka skirtingas funkcijas – vienos stimuliuoja kolageno (odos karkaso) sintezę, aktyvuoja ląstelių atsinaujinimą, stabdo senėjimą (pvz. migdolinė, pieno, fitino rūgštys), kitos balina (pvz. azelaino, vyno rūgštys), trečios pasižymi antiseptiniu poveikiu (pvz. salicilo rūgštis) ir t. t. Vaisių rūgšties pilingai puikiai nusluoksniuoja odą ir padeda jai atsinaujinti. Tačiau tik kosmetologas profesionalas turi nuspręsti kokią rūgštį naudoti.

Dėl ypatingų gydomųjų savybių plačiau paminėtina glikolio rūgštis, prieš kurį laiką sukėlusi tikrą revoliuciją estetinės medicinos srityje. Glikolio rūgštis yra švelni, natūraliai egzistuojanti gamtoje – ji gaunama iš cukranendrių. Išskirtinė glikolio rūgšties savybė yra ta, kad ji – ypatingai saugi naudoti, pasižymi didžiausiu skvarbumu ir nesukelia alerginių reakcijų, kas labai svarbu problematiškoms odoms. Ši rūgštis pasižymi stipriomis antioksidacinėmis, priešuždegiminėmis savybėmis, skatina kolageno sintezę, reguliuoja drėgmės balansą ir net sustiprina imunitetą.

Procedūros metu didelės koncentracijos glikolio rūgštis pašalina paviršinių raginių odos ląstelių sluoksnį. Oda palygėja, paskaistėja, sumažėja porų kimšimasis, greičiau išnyksta po spuogų likusios dėmelės ir švieži randeliai. Raginių ląstelių pašalinimas odos paviršiuje stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą giliuosiuose jos sluoksniuose. Dėl to šios procedūros tinka ir amžiaus ar besaikių saulės spindulių pažeistai odai – po jų oda tampa standesnė ir stangresnė, išnyksta smulkios raukšlelės, pabąla pigmentinės dėmės.

Svarbu pažymėti, kad veikdama rūgštis sukelia odos paraudimą, viršutinio sluoksnio lupimąsi (oda atrodo lyg stipriai nudegus saulėje), tačiau jau po pirmos procedūros efektas yra akivaizdus.

Cheminis pilingas – svarbi estetinės medicinos procedūra, įvertinus pacientų saugumo, ekonominio efektyvumo rodiklius, išliekanti patikima alternatyva lazeriniam odos paviršiaus atnaujinimui. Tad, jeigu kenčiate nuo spuogų, randelių, pigmentacijos ar kt. problemų– tiesiog „išsinerkite“ iš savo senosios odos.