Lt En Ru

+370 45 581111 +370 698 73030 bruzienesklinika@gmail.com

Stipriausi Lietuvoje darbo laikas

Registratūra: 8:00-19:00

Sporto salė: 8:00-20:00

Botulino toksino injekcijos – paprastas būdas atjaunėti

Autorius: Donatas Samsanavičius, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas medicinos mokslų daktaras

Veido senėjimas neišvengiamas. Raukšlių formavimasis tam tikrose veido srityse priklauso nuo odos elastinių savybių ir individualios anatomijos – mimikos raumenų aktyvumo. Jei tam tikri mimikos raumenys labai daug dirba, jie būna nuolat įsitempę, odoje atsiranda raukšlių, kurios su laiku tampa vis gilesnės ir labiau pastebimos. Todėl natūralu, kad kyla noras jų atsikratyti. Drastiškas raukšlių šalinimas operaciniu būdu ne visiems priimtinas, todėl labai puiku, kad šiandien galime rinktis žymiai paprastesnį ir saugesnį būdą, kuomet pakanka tik mažytės injekcijos ir vėl galima džiaugtis atjaunėjusiu veidu. Tokią galimybę suteikia plastinėje chirurgijoje naudojamas botulino toksinas. Be to, šis būdas labai patogus pacientui – juk po vizito pas gydytoją galima keliauti tiesiai į darbą.

Kas yra botulino toksinas ir kaip jis veikia?

Botulino toksinas yra neurotoksinas, kuris paveikia raumenyse esančias nervinių ląstelių galūnėles. Dėl to raumuo tampa nejudrus – sukeliamas jo paralyžius. Raumeniui atsipalaidavus išsilygina odoje esančios raukšlės, sustabdomas naujų raukšlių formavimasis.

Kaip atliekama procedūra?

Tai greita ir beveik neskausminga procedūra, trunkanti vidutiniškai 15-20 minučių. Plona adata daroma nuo šešių iki keliolikos injekcijų į skirtingus veido taškus, priklausomai nuo to, kokias raukšles norima panaikinti.

Ką reikia žinoti po procedūros?

  • Injekcijų vieta lieka paraudusi, bet tai išnyksta per 15-30 minučių.
  • Botulino toksinas pradeda veikti ketvirtą-šeštą parą, o estetinis raukšlių išlyginimo efektas trunka 4–6 mėnesius. Vėliau raumuo atgauna tonusą ir raukšlė vėl atsiranda, tad injekcijas rekomenduojama kartoti.
  • Po procedūros 24 valandas injekcijos vietos negalima masažuoti.
  • 4 valandas po procedūros negalima gulėti.
  • 2 dienas po procedūros rekomenduojama vengti tiesioginės saulės spindulių, soliariumo, saunos.