Lt En Ru

+370 45 581111 +370 698 73030 [email protected]

Stipriausi Lietuvoje darbo laikas

Registratūra: 8:00-19:00

Sporto salė: 8:00-20:00

Atostogos – ne tik poilsiui

Autorius: Vitalė Bružienė, gydytoja
Tačiau neretai pamirštame, kad vaikui jau prieš kelis mėnesius ar net pusmetį buvo diagnozuota sutrikusi laikysena, kurios ištaisymui taip ir neradome laiko; nepastebime, ar nenorime pastebėti, kad mažylis išklaipė batukus, vakarais skundžiasi kojyčių skausmais,o paauglys ėmė neįprastai kūprintis, pasidarė kažkoks kampuotas, nerangus. Galvojame, kad per vasarą pailsės, ir viskas bus gerai. Tačiau rudenį, kai šeimos gydytoja sunerimsta- kur jūs buvote per vasarą?- ir pataria kuo skubiau apsilankyti pas ortopedą, o pastarasis rekomenduoja reguliarius užsiėmimus kineziterapijos, masažų bei fizioterapijos kabinetuose, ir vaikai, ir tėveliai patiria stresą – kaip visur suspėti?
Savo vaikų sveikata reikėtų pasidomėti dabar, vasaros pradžioje, kai prieš akis – net trys mėnesiai be pamokų, būrelių ir pan. Juolab, kad ir įvairias procedūras lankyti patogiau – dienos ilgos, nereikia vaikui vienam klaidžioti po miestą tamsoje.
Siūlau paprastą 6-16 metų vaiko apžiūrą namuose. Išrenkite jį iki apatinių kelnaičių, paprašykite pastovėti ramiai ir apžiūrėkite iš priekio, šono bei nugaros.
Iš priekio vertinkite:
  1. Ar vienodas pečių aukštis.
  2. Ar nepasvirusi į šoną galva.
  3. Ar neįdubęs, arba neišsikišęs į priekį krūtinkaulis.
  4. Ar vienodame aukštyje dubens kaulai.
  5. Ar nepakrypusios į vidų čiurnos, t.y., ar vidinės kulkšnys nekyšo ryškiau, negu išorinės.
Iš nugaros vertinkite:
1. Ar vienodame aukštyje ir vienodu atstumu nutolusios nuo stuburo mentės.
2. Ar pernelyg neatsikišę jų kampai.
3. Ar simetriškos liemens linijos.
4. Ar nenukrypusios į vidų arba į išorę kulnys.
Iš šono vertinkite:
1. Ar neįdubusi krūtinė, o pilvas – atsikišęs
2. Ar nesuapvalėjusi nugara, o pečiai – pasidavę į priekį
3. Ar pernelyg neišlinkęs į priekį juosmuo
4. Ar keliukai neištiesti tiek, kad net išlinkę atgal
5. Ar matome pėdų skliautus – ar vaikas nesiremia į žemę pilna pėda.
Mažyliams dar reikėtų vertinti kojų tiesumą, atkreipti dėmesį į jo eiseną: ar nestypčioja ant pirštų, ar perdaug nesuka į vidų pėdų, ar nenudaužo batukų priekinių dalių, ar ne per dažnai krenta.
Pastebėjus kai kuriuos aukščiau minėtus požymius, nereikėtų tuojau pat imti galvoti, jog vaikas serga, nes kai kuriais atvejais minėti požymiai gali atsirasti visai sveikam vaikui, ir po kurio laiko patys savaime išnykti. Tačiau su specialistu pasitarti reikėtų. Būtent jis turėtų įvertinti, ar tai yra tik vaiko augimo ypatumai, ar tai – jau rimtų problemų pradžia.